A Y B True Bypass Box

Když se rozhodnete, že chcete mít na podiu dvě různé aparatury, které potřebujete během hry plynule přepínat (např. zvlášť pro čisté a zvlášť pro zkreslené zvuky), nejjednodušším řešením je pasivní A/B Box.
Když se rozhodnete, že chcete mít na podiu dvě různé aparatury, které potřebujete během hry plynule přepínat (např. zvlášť pro čisté a zvlášť pro zkreslené zvuky), nejjednodušším řešením je pasivní A/B Box. Pokud svůj požadavek rošíříte i na možnost nejen přepínat, ale hrát v některých případech i přes obě aparatury naráz, pak je ideálním řešením TRUE BYPASS A / Y / B BOX.

Je zapojen tak, aby zesilovač, který právě nehraje, měl spojený signálový vstup se zemí a tím byl „mutován“ – jakoby se stáhnul potenciometr volume na kytaře na nulu. Oba kanály A i B mají své indikační LED diody. Vždy svítí jen ta u aktivního/průchozího kanálu.

další popis...
Pokud přepnete přepínačem Y tak, aby hrály oba kanály naráz, rozsvítí se navíc ještě „prostřední“ indikační LED dioda. Zároveň zůstává rozsvícena jedna z diod kanálů A nebo B. To proto, že když vypnete funkci Y (oba naráz),
potřebujete dopředu vědět do kterého kanálu/aparatury se signál bude vracet.

Pokud nastanou problémy s brumem při spojení „zemí“ obou zesilovačů, je vhodné doplnit toto zapojení před jedním ze zesilovačů DI boxem, který je buď pasivní nebo aktivní a obsahuje malý signálový transformátor pro galvanické oddělení zemí.

Pokud zesilovače při propojení přes A/B Box nikterak citelně nezačnou brumět, je lépe se DI Boxu vyhnout, protože samozřejmě opět nějak ovlivňuje průchozí zvuk.

Custom A/Y/B TB Box s funkcí JUMP

Příklad zapojení
Technické parametry
  • Napájení: 9V DC – adapter, 9V baterie
  • Rozměry: (š x d x v) – šířka 90 mm, délka 105 mm a výška 28 / 60 mm
  • Váha: 350g
  • Vlastní/vnitřní kapacita: 12pF (pro A i B)
Upozornění a zásady
  • TB BOX je napájen vniřní baterií 9V nebo lze použít kterýkoliv běžný napáječ/adapter 9V DC pro tovární efekty.
  • K čištění TB BOXu používejte jen vlhký hadřík a slabý roztok mýdla či saponátu. Popisy jsou vodostálé.V žádném případě nepoužívejte ředidlo, jinou agresivní látku nebo čističe obsahující brusné částice!
  • Záruka na bezporuchový provoz při dodržení výše uvedených zásad je minimálně 24 měsíců.

Manuál v PDF