Pedalboardy

Pedalbordy připravujeme přímo objednávku dle popisu, který se dozvíte na této stránce, kontaktujte nás a věříme že najdeme skvělé řešení pro váš pódiový či studiový pedalboard.
Kufry na pedalboardy

Já přímo kufry nevyrábím, jen do nich dělám zdrojové systémy, True Bypass Lišty, TB Boxy, A/B Boxy, Patchbay boxy (vstupy/výstupy), kabeláž na míru – propojky i napájení se svazkováním. Po dohodě je možno nechat celý pedalboard u mne propojit na míru na základě předešlých konzultací o komponentech, které by měl obsahovat a případně jejich zakázkové výroby předem.

pokračování...
Dříve jsem doporučoval RockCase by Warwick, ale v poslední době spíše doporučuji pana Ocha – www.hardcase.cz , protože jeho kufry jsou jednak mechanicky poněkud stabilnější na zkrut a i celkově, druhak Vám na objednávku udělá kufr přesně na míru podle „architektury“ a osazení pedalboardu konkrétními efekty.

Samozřejmě tyto rozměry si musí určit předem každý sám a pak už jen zadat výrobci konkrétní rozměry kufru.

Jak si navrhnout rozměry pedalboardu

Dělám to obvykle takto: efekty a půdorysy zdrojů, lišt atd. si rozložím na podlaze podle toho, jak bych si je představoval mít umístěny v budoucím pedalboardu. Je třeba myslet na to, že mezi lištou a první řadou efektů nad ní je třeba nechat prostor minimálně 5-7cm, aby mohly kabely z úhlových jacků svým charakteristickým poloměrem ohybu „odbočit“ od lišty k efektům. Dále musí zůstat prostor pro signálové a napájecí konektory mezi efekty, a to jak vertikálním, tak i horizontálním směrem. Z obrázků různých realizací pedalboardů je to myslím docela patrné a pochopitelné.

pokračování...
Dále je třeba si promyslet jak půjde vstupní kabel do pedalboardu. Zdali např. přímo do Wah pedálu (ten lze u určitých modelů upravit také na true bypass) nebo půjde kabel do některého z efektů nebo přímo do vstupu lišty.

Totéž platí o výstupním kabelu, zdali půjde přímo z lišty nebo až z některého efektu za lištou. Vždy je třeba tyto detaily předem promyslet, aby pak nenastal problém, že třeba mechanicky není kudy vést kabel s jackem do příslušného konektoru.

Co se týká zdrojové části, přesněji řečeno separovaných multizdrojů, je to tak, že podle typů efektů, jejich napájecích napětí a hlavně pak proudových odběrů může nastat situace (často), že jeden multizdroj na vše nestačí. Pak je třeba použít dva nebo alternativně i tři multizdroje, které mohou mít společnou síťovou šňůru a být vzájemně propojeny jen ohebnými síťovými spojkami 20-30cm napevno jako „vagonky do vláčku“. Nebo mohou mít samozřejmě každý svou vlastní síťovou šňůru, což už ale nemusí být tak praktické a elegantní…

Pak na podlaze s drobnou rezervou v řádu jednotek cm změřím půdorys a mám rozměr vnitřní plochy pedalboardu. V té chvíli je možno už komunikovat s výrobcem kufrů o konkrétním provedení mechaniky pedalboardu.

Jak nadefinovat přesně multizdroj pro pedalboard

Co se týká konfigurace zdrojů na míru, je třeba si dát pozor na efekty, které není možno napájet z klasické vnitřní baterie 9V, ale výrobce jim umožňuje jen napájení z adapteru. To je charakteristickým znamením/ pomůckou pro identifikaci, že tyto efekty nemohou být většinou napájeny jen jednou standardní sekcí (DC10V/100mA) mého multizdroje, ale musí se zjistit přesné proudové a napěťové hodnoty napájení, které daný efekt potřebuje ke své správné funkci. 

pokračování...
Podle těch je pak zapotřebí uvnitř sloučit několik sekcí 100mA do jednoho výstupu tak aby to odpovídalo jeho požadavkům. Tím se samozřejmě celkově zmenší celkový počet výstupů multizdroje. O kolik, to záleží vždy na přesném proudovém odběru „náročnějšího“ efektu…

U mnoha „nestandardních“ efektů už mám proudové a napěťové parametry napájení zjištěny u některých ne. Raději se v takovýchto případech, pokud efekt není možno napájet zároveň z klasické 9V baterie, obraťte při plánování multizdroje telefonicky nebo e-mailem přímo na mne a já Vám zkusím navrhnout konkrétní možnosti, popřípadě zkusím poradit, jak zjistit potřebný proud pro napájení efektu, případně mohu poslat dotaz výrobci atd…